7 Ocak 2015 Çarşamba

1290/GILBAMIŞ DESTANINDA BÜYÜK USTAMIZIN TANIMI'                TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


TV. İzmir;06 Eylül 2013. HIRSIZLARA VE RÜŞVETÇİLERE ARKA             

ÇIKANLAR ONLARLA BÜTÜNLEŞİR. OSTÜZÜ.

                                  GILGAMEŞ DESTANINDA

                               BÜYÜK USTAMIZIN TANIMI!

            Ülkemizde öyle dini ve imanı bütün insanlar gördük ki, anlatılmakla bitmez. Süleyman Demirel’in Başbakanlık yıllarında; Balıkesir Su İşleri Müdürü olan bir zerzevat:”Kuranı Kerimde Süleyman olarak adı geçen zat, Sayın Süleyman Demirel’dir buyurmuştu. Bereket versin ki, Sayın Süleyman Demirel Başbakan olan Süleyman Demirel olarak kalmayı uygun bulmuştu.

         İsviçre’nin Davos kentinde, İsrail Başbakanına bildiği tek kelime olan İngilizce Van Minüt

Kelimesiyle posta koyduktan sonra, İstanbul’a dönüşünde” Son Osmanlı Padişahı “pankartı ile karşılanan Başsavcımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey, bu sıfatta kalmayı uygun bulmuştu. Aydın AKP İl Başkanı da:”Sayın Recep Tayyip Erdoğan son peygamberdir, son zuhurdur!”Buyurmuştu. Osmanlının son Padişahı olmakla yetinene Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu sıfatı kabul etmemiş, İl Başkanını Partisinden uzaklaştırmıştı.

         Bu sefer de Denizlili bir Bayan! On bin adet bastırttığı bir şiir kitabında, Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyimizi Allah ile bütünleştirmişti:” Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı sevmeyeni Allah ta sevmez!”Buyurmuştu. Sayın Tayyip Erdoğan Beyimiz de Allahımız yerine El-NURSA ve’l El MURSİ ve’l TARİKATLARLA ve Bedhahlarımızla bütünleşmişti.  Ne ise,Sayın Bay Recep Tayyip Beyimiz VE’LTOKUZ AKP’Lİ MEBUS ,RÜŞVETÇİLERİ KORUYARAK ONLARLA BÜTÜNLEŞMİŞTİR.

         Adalet Partisi iktidarı döneminde; Samsun’da görevli Kara Yolları Müdürü,360.000.TL. Harcayarak KÖPEĞİNİ SÜNNET ETTİRMİŞTİ! 

         Mustafa Kemal’,in ölümünden sonra ve Adnan Menderes’in gayretleriyle bir ruh Hastası Norslu Sait çıkmıştı. İKİNCİ Abdülhamit’in Akıl hastanesine yatırttığı bu Deli, Müslüman olmuştu da ortaya çıkmıştı. DELİ Saçmalarında; Kuranı Kerim, Hz. Muhammed’e ne vermişse,

R.Nur da onu bana vermiştir!””Risale’i Nur Kuranın eksikliklerini ve hatalarını düzeltmek için Allah tarafından yazılmıştır!”Risale’i Nur ilahidir, semavidir. Risale’i Nur okunurken:”Kuşlar, kelebekler, arılar, atmosfer ve yıldızlar huşu ile dinlerler!””İkinci Dünya Savaşına girmemizi Risale! i Nur önlediği gibi, yangın çıkan bir mahallede tüm evler yandığı gibi içinde Riale’i Nur olan bir ev yanmamıştır!”Adnan Menderes, 1957’de/Isparta Milletvekili Dr. Tahsin Tola kanalı ile Risale’i Nurları yayımlatmıştı. Politikacılarımız ve Türklük düşmanları bu saçmalıklara dört elle sarıldılar.

         Daha sonra da Müflis bir kömür kaçakçısı Süleyman Hilmi Tunahan, Süleymancılığı kurdu.”Kıyamet alameti sayılan güneşin batıdan doğup, doğuda batması, Süleyman Hilmi Tunahan’ın Silistire’de doğup İstanbul’da ölmesidir!”Daha da yazmayayım! Süleyman Demirel, Damat Kemal Kaçar’ı Kütahya’dan AP. Milletvekili seçtirdi. Daha sonra da Torunu Ahmet Denizolgun’u da Ulaştırma Bakanı yaptı. Böylece bugünlere geldik!

         Kitaplığımı karıştırırken, elime ALMAN Yazarı Harald Braem’in ”URUK ASLANI GILGAMEŞ” ADLI mitolojik romanı geçti. Daha önceleri okuyarak, önemli kısımlarının altını çizdiğim bu görkemli eserde bir yer dikkatimi çekti. Bu Sümerler çok görkemli bir Ulus iken, geri zekâlı yöneticileri yüzünden çiğ et yiyen Elamlılardan bir PİÇ olan Sargon ve altı arkadaşına teslim olmuştu. Siz de okursanız, bu Sümerlerin Başsavcımız Bay Recep Tayyip Erdoğan’ı tanımladıklarını görürsünüz. Okuyalım da siz de görünüz:

                  “O ki dünyanın son bucağına kadar bakar,

                   Her şeyi görür, her şeyi bilir,

                   Üstü örtülü olanı açığa çıkartırdı.

                   Tüm bilgelik ve tecrübeler ona aitti,

                   Sırları görür, saklı olanı bulur,

                   Tufanı öncesinden haber verir,

                   Bitap düşene kadar yol alırdı.

                   Tüm emekleri bir taşa kazınmıştır,

                   Çevresi duvarla örtülü Uruk’ta..”

                                      Gılgameş Destanı’ndan

                                      Asur versiyonundan bir bölüm.

“Ağaçların bir ülkenin zenginliği olduğunu bilmiyor musun?”

                                      Eski Babil Atasözü.

“Göz kamaştırıcı nesnelerin parıltısı arttıkça, insanın iç gözü de o derece körleşir!”

Gılgameş Destanı’nın üçüncü tabletinden Enkidu’ya ait bir deyiş!”

         “Uçsuz bucaksız Ülke, toprak bir testi gibi kırıldı. ŞİDDETLİ GÜNEY FIRTINASI, YÜKSEK DAĞLARI SUYA GÖMMEK VE İNSANLIĞIN ÜZERİNE BİR KÂBUS GİBİ ÇÖKMEK İÇİN, bütün bir gün boyunca esti durdu. İnsanlar, biribirine göremez oldular, göktekiler bile göremiyordu onları. Tanrılar bile korkmuştu bu tufandan!”Gılgameş/Gılgamış/Destanından on birinci tablet.

                  

 

 

Hiç yorum yok:

İzleyiciler

Blog Arşivi