28 Temmuz 2013 Pazar

1090/hHUKUKİ GİRİŞİMDE BULUNMAK!


               TC.

OSMAN TÜRKOĞUZ


İzmir;28 Temmuz 201
                      “HUKUKİ GİRİŞİMDE BULUNMAK!”

         “Times sayfasını kaç liraya kiraladı? Haklarında elbette hukuki girişimde bulunacağız!”Başsavcımız Majeste Recep Tayyip Erdoğan.

        Bakınız hâlâ mı hâlâ “%50 oy aldım, beni tenkit edemezsiziniz!”Buyruklarını pancar gibi bir suratla aklı kulaklarında olanlara anlatmaya çalışmaktadır.%50 oy alarak iktidara gelen bir politikacının anayasal haklarını kullananları,coplatmak,tazyikli su ve biber gazı ile yerlere sermek,yaralamak ve öldürtmek;bu vahşetleri hak sahiplerine reva gören kullarına,işkenceleri reva gördüğü halkının vergilerinden  ikramiye vermek hukuka dayalı bir hak mıdır ki hukuki girişimde bulunulsun?

        Sayın Başsavcımız,Benim Valim, Benim memurum,Benim savcım,benim hâkimim  derken şimdi de onun memuru olan bir Sefirikebir çıktı. Habere bakalım:

        “Büyükelçiden Times’a mektup!”

        “Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz, İngiliz The Times gazetesine mektup göndedi.Çeviköz mektubunda “Başbakan  yönelik hakaretamiz ve küçük düşürücü ifadelerin kabul edilemez olduğunu” bildirdi.Gazete,24 Temmuz’da Erdoğan’a hitaben  yazılan tam sayfa ilana yer vermişti.Mektubun altında dünyaca ünlü ,simler yer almıştı.”Sözcü.

        Bu Bay Çeviköz, Türkiye Cumhuriyetinin mi Büyükelçisidir, yoksa Recep Beyimizin, vekaletsiz iş gören  avukatı mıdır? Sayın Recep Beyimiz; Hindistan’da, Mustafa Kemal Atatürk’e ölmüş inek!”diyecek Türk ulusuna hakaret olmayacak, hadi canım sende şaşkalozlar! Orada Türkiye cumhuriyetinin Büyükelçisi yok muydu?

        Sayın Büyüklerimiz ve Hempaları; size bir fıkra anlatayım da uyanınız:On bir sene çatlayan bir binanın duvarlarının çatlağını kireç ile kapatmışlar.sonunda,duvar gümbürtü ile yıkılmış.Ustalar,Mimarlar binaya neden yıkıldığını sorduklarında şu yanıtı almışlar:

        “Onbir sene ağzımı açtım, yıkılma tehlikesini haber vereyim dedim.Her seferinde ağzımı kireçle kapattınız.Ne yapayım yıkılmaktan başka çare bırakmadınız ki!”Yıkılacaksınız,hem de gümbür,gümbür!

        Sizler; daha önceleri ilkel Arap hukukuna göre Türkiye Cumhuriyetini Darulharp bölgesi ilan ettiğinizden;bu ülkelerin yasalarını ve geleneklerini saymadığınız gibi insanlarına da her türlü zulüm ve işkenceyi yapma hakkına sahip olduğunuzu sanıyorsunuz.Sizin iktidara gelişinize söz söyleyen de yok.Onlar,insan haklarına aykırılığı iktidar olmanın hakkı sanmanızı tenkit ediyorlar,tıpkı benim gibi.

Hiç yorum yok:

İzleyiciler

Blog Arşivi