30 Haziran 2013 Pazar

1070- YENİ MİLLETİNİZ VE MİLLİYETİNİZ HAYIRLI OLSUN!

                   TC.
            OSMAN TÜRKOĞUZ
         TC.osmanturkoguz@hotmail.com
          İzmir; 29 Haziran 2013
 YENİ MİLLETİNİZ VE MİLLİYETİNİZ
         HAYIRLI OLSUN

İngiliz Harp Tarihi: Türk askerlerinden bir grup Conkbayırına doğru kaçıyordu. Tepede bir atlı belirdi, emir verdiği kaçan askerler süngü takıp mevzi aldı, İngiliz askerleri de tam siper yaptı; böylece Birinci Dünya Savaşı da dört yıl uzamış oldu!”
”Bir İngiliz Teğmeni Dokuz yüz metre ilerideki Conkbayırı tepesinde beliren ve askerlerine emir verdiği anlaşılan atlıya ateş etti, vuramadı!” İngiliz belgeleri.
“Yirmi kadar Türk Askeri tepeye doğru kaçıyordu. Sebebini sordum: ”Efendim, düşman!” Dediler.
”Düşmandan kaçılmaz!” Dedim,
“Mermimiz bitti!” Dediler.
”Merminiz bittiyse kasaturalarınız var!” Dedim ve “süngü takk! komutunu vererek mevzi aldırdım.
Düşman askerleri de mevzi aldılar. Kazandığımız vakit bu vakitti; geriden, haber yolladığım birliklerimiz yetiştiler!” Erkan’ı Harp Kaymakamı,19’uncu Fırka  Komutanı Mustafa Kemal
TÜRK ORDUSU ÇANAKKALE’DE TARİHİ BİR DESTAN YARATMIŞTIR. Aşağıdaki W.Churchill’in itirafını Sayın Cansın Türkoğuz iletmiştir.
Türkiye Cumhuriyetinin Başsavcısı ve Tüm Anayasal Erklerimizin de sahibi ve tek kullanıcısı  Sayın Recep Teyyip Erdoğan Beyimiz buyurmuşlardır ki: ”Polisimiz Gezi yolunda anayasal Protesto haklarını kullanmak isteyenlere karşı BİR DESTAN YAZMIŞTIR!”
         ANAYASAL Protesto ve gösteri yapma haklarını kullanmak isteyen Türk İnsanına karşı; Biber gazlı, Tomalı, Coplu ve Tekmeli bir saldırı ile büyük bir başarı kazanan Sayın Başsavcımızın Milislerinin Komutanı Komiser: ”Sizinle gurur duyuyorum! İkinci bir Çanakkale Destanı yazdınız!” Demiş!
         Türk Ulusu kahraman Silahlı Kuvvetleriyle, Çanakkale’de; İngilizlere, Fransızlara diğer hempalarına karşı destansı bir zafer kazanarak Türk ulusunun Tarihine armağan etmişti.
Pekiyi, insana sormazlar mı?
Bu İkinci Çanakkale destanı Kime karşı ve kimler adına kazanılmıştır?
         Türk ulusuna karşı kazanıldığını övünerek anlattıkları bu Fistan!
         Dahili ve Harici Bedhahlarla Kürtler adına kazanılmıştır.
Hz. Ali’nin başını kestiği için övünerek gazel okuyan ilkel Araptan bunların farkları nedir?
İhanettir!


Hiç yorum yok:

İzleyiciler

Blog Arşivi