5 Kasım 2012 Pazartesi

854/AHLAKSIZLIK VE MADRABAZLIK!

            OSMAN TÜRKOĞUZ
            osmanturkoguz@gmail.com
            İzmir;04 Kasım 2012.

                   AHLAKSIZLIK VE MADRABAZLIK!
         Amerika’da, Bonanza çiftliğinde, USA hesabına çalıştığını tüm dünyanın bildiği gözü yaşlı Fethullah Gülen adlı kimesne yine günün konusu oldu.
         Sandy adı verilen büyük bir kasırga Amerika’nın sahil yerleşim alanlarını harabeye döndürerek,Amerikan bombaları ile bombalanarak yerle bir edilen Müslüman şehirlerine döndürmüş.Bu fırsattan yararlanan Allah ve Din Madrabazımız bir dua yazarak Pensilvanya Eyaletinde bulunan evleri kapılarına astırttığı; bu nedenle Ulu tanrımızın yaratmış olduğu Tayfunun Pensilvanya’ya uğramadan geçtiği internet kanalı ile de ilan edilmiş! Ayeti Kürsü ile başlayan bu duayı Arap Alfabesiyle yazmış! Şimdi; önce bu belgeyi, sonra da Tanrımızın emrini hiçe saydıran dua palavrasını okuyunuz da  bizimkilerin kimlerin peşinden koştuklarını iyice anlayalım:18 Ağustos 2007  Cumartesi tarihli Vatan Gazetesinde yayımlanan bu Din Madrabazının vermiş olduğu bir vaazı okuyalım:”
         “KURAKLIĞIN NEDENİ GÜNAHLARIN ARTMASI…”
         “Amerika’da YAŞAYAN Fethullah Gülen,verdiği bir vaazda kuraklığın nedeninin küresel ısınma değil,insanların günahları olduğunu iddia etti.Türkiye’deki yağmur dualarının da yanlış yapıldığını savunan Gülen’in vaazı cemaatine yakınlığı ile bilinen Zaman gazetesinde yayınlandı.Gülen’in sellere ve kuraklığa ilişkin yorumu şöyle:”bugün dünyanın değişik yerlerinde ve ülkemizde bir kuraklık yaşanıyor. Ve bu,umumiyetle bir şeye bağlanıyor.Küresel ısınma.ama aynı zamanda diğer taraflarda bir çok bölgede yağmur yağıyor;seylâplar oluyor.Orada da yağmur Allah’ın rahmeti olarak yeryüzüne iniyor,ama bir vesileyle Allah’ın gazabına inkılap ediyor.bence meseleyi götürüp te eriyen buzullara,küresel ısınmaya fatura etmemeli.Evvela fatura edilecek  bizler varız,maalesef gaflet içindeyiz.Bin türlü günah işleniyor;ama biz tevbe=tövbe/ etmeyi düşünmüyoruz.”
         Vaazının sonunda;” Bizler varız!” demek suretiyle her türlü doğal felaketin sorumlusunun, Allah ve Din ile masum inanç sahiplerini aldatan, kendileri olduğunu kabul etmiş oldu.
Çok kere; Müslümanlar, gerçek olmayan şeylere, erenlerin, evliyaların olaylarda etki yaptıklarına inanmaları ve Allah’ın yarattığı kanunları bilmemeleri yüzünden geri kalmışlardır.”Dünya’da Müslümanların hali. S.9.Mısırlı bilgin Şeyh Raşit Rıza-Besim Atalay, Türk dili ile ibadet, S.108.
Bakınız şimdi;bu Riyakar ve Doğal olaylardan politikası için yararlanmaktan hiç sakınca görmeyen  Din sahtekârının mantığına.Amerika Birleşik Devletlerini kasırga ve kasırganın yaratmış olduğu felaket ve yıkımlar;Ulu tanrımızın Amerikan Ulusuna gazabının eseri olmaktadır.Öyle ya;dünya üzerinde nerede toplu kıyımlar,ırza geçmeler yapılmışsa içinde hep Amerika ve Amerikalılar vardır.Müslüman ülkeleri vahşice ve acımadan yakanlar,Müslüman ülkelerde karışıklık ve KARRGAŞA ÇIKARTANLAR HEP BU Amerikalılardır.PKK’YI yaratan ve her türlü desteği veren,Ülkemizdeki karışıklıklara da neden olan bu Amerika’dır.Sonracıma,Amerika’da ahlak ta çok bozulmuştur!Fuhuş ta artmıştır.Homoseksüellik te serbest olmuştur!Erkek erkekle,kadın da kadınla evlenebilmektedir. Ulusta;29 Ekim 2012’de Cumhuriyet Bayramlarını kutlamak için yürüyüş düzenleyenlere de AK polislerinin  şiddetle saldırma emrini BOP AS BAŞKANI olduğunu alenen söyleyen Sn. Recep Tayyib Erdoğan Beydir.BOP,aslında bir Amerikan bölme ve birleştirme projesidir.İçinde Amerika mı var!Yüce tanrımızın sabrı tükenir ve Amerikanın başına bu felaketi indirtir.Sonra;Amerika’da Başkanlık adaylarından Hüseyin Obama’nın gizli Müslüman olduğu söylenmektedir. Sen dinini mi saklıyorsun?Ulu Tanrımızdan gizli işler yapanların başına Ulu Tanrımız kasırgalar yağdırmaz mı?
            Fethullah Gülen’in vaazının mantığı budur. Ona, Hz.Muhamed’e verilen “Efendimiz!” Sıfatı onun Gayp bilgisi/İlmiLedüniyat/ nedeniyle midir?
            03 Kasım 2012 Tarihli Sözcü gazetemizde ve sayın Emin Çölaşan’ın köşesinde yayımlanan bu duadan bir kesiti yazdıktan sonra,belgelerin fotokopilerini de görebiliriz.
                        “PENSİLVANYA SENİNLE GURUR DUYUYOR!”
            “…Sandy Kasırgası  özellikle Newyork ve çevresini vurdu.Pensilvanya,Newyork’a komşu bir eyalet…ve Türkiye’ye dönemeyen Fethullah orada ikamet buyurmakta!Peki ama kasırganın Pensilvanya’daki etkisi ne oldu?Pensilvanya’nın bu işi ucuz atlattığını Fethullah’ın internet sitesinden öğrendik.Yapılan resmi açıklamanın başlığı aynen şöyle:
                        “146,Nağme. Sandy Kasırgası ve dua sığınağı.”
            Şimdi bu dua sığınağının nasıl olduğunu açıklamadan öğrenelim:
            “Sevgili arkadaşlar; öncelikle duyarlılığınız,dostluğunuz,nezaketiniz,geçmiş olsun mesajlarınız ve dualarınız için teşekkür ederiz!
            Sandy Kasırgası buradan da(Pensilvanya’dan da)geçti.Yetkililer bizim bulunduğumuz yerde ve Pensilvanya genelinde  de çok yıkım bekliyorlardı,ama Elhamdülillah korkulan olmadı.Muhterem Hocamız Ayet’ül Kürsü’yi başa koyarak bir dua yazdı.Bizler de bu duaları evlerin ve iş yerlerinin kapılarına astık!...Böylece hiçbir yıkım olmadı!!..”Hoca efendinin yazdığı dua metni ve açıklaması da aşağıda bulunmaktadır!

            Yazık olmuş Van depremzedelerimize ve yazık olmuş Ulus barikatlarına ve yazıklar olmuş Mavi Marmara da ölenlerimize. Yazık olmuş Hüseyin Barak Obama’nın Arap baharlarına!EMİN ÇÖLAŞAN- SÖZCÜ 3 KASIM 2012


Pensilvanya seninle
gurur duyuyor!
ABD’nin doğusundaki eyaletlerde korkunç bir kasırga yaşandı. Vurdu geçti, ortalığı mahvetti. Orası Türkiye değil ki elektrik kesintilerine insanlar alışık olsun!.. Sekiz milyon kişi elektriksiz kaldı, evler yıkıldı, ağaçlar söküldü, ortalığı seller bastı, yaşam durdu, insanlar öldü ve kasırga geçti.
Maddi ve manevi hasar çok büyük.
Sandy Kasırgası özellikle New York ve çevresini vurdu.
Pensilvanya, New York’a komşu bir eyalet… Ve Türkiye’ye dönemeyen Fethullah orada ikamet buyurmakta!
Peki ama kasırganın
Pensilvanya’daki etkisi ne oldu? Pensilvanya’nın bu işi ucuz atlattığını Fethullah’ın internet sitesinden öğrendik. Yapılan resmi açıklamanın başlığı aynen şöyle:
“146. Nağme. Sandy
Kasırgası ve dua sığınağı.”
Şimdi bu dua sığınağının nasıl olduğunu açıklamadan okuyalım:
“Sevgili arkadaşlar
öncelikle duyarlılığınız,
dostluğunuz, nezaketiniz, geçmiş olsun mesajlarınız ve dualarınız için çok teşekkür ederiz.
Sandy Kasırgası buradan da (Pensilvanya’dan) geçti.
Yetkililer bizim
bulunduğumuz yerde ve
Pensilvanya genelinde de çok yıkım bekliyorlardı ama elhamdülillah korkulan
olmadı.
Muhterem Hocamız
Ayet-ül Kürsü’yi başa
koyarak bir dua yazdı. O metni hemen her taraftaki tanıdıklarımıza gönderdik. Duanın kopyalarını çoğaltıp evlerimizin kapılarına ve
bulunduğumuz mekânların sınırı olan ağaçlara astık.
Ayrıca yine Hocaefendinin ikaz ve irşadıyla (uyarısı ve doğru yolu göstermesiyle) hacet
namazları kılıp ilahi hıfza
vesile saydığımız niyazlara
(dualara) sarıldık.
Cenab-ı Allah’a sonsuz hamd-ü sena (şükürler) olsun ki, birkaç ağaç
devrilmesinden başka bizde ve tanıdıklarımızda hasar
meydana gelmedi.
Kıymetli Hocamız akşam
çay faslında bu meseleye de
değindi.
Bu “Nağmede” muhterem Hocaefendinin yazdığı duanın metnini ve yaptığı o açıklamayı bulacaksınız.”
HHH
Bu açıklamadan anlaşılıyor ki, New York’un hemen bitişiğindeki Pensilvanya eyaleti, o korkunç
kasırgadan kurtulmasını
Fethullah’ın bu dualarına
borçludur!
Obama bunu unutmamalı, Fethullah’ın heykelini en kısa zamanda uygun bir yere
diktirmelidir!
Boru değil bu, tarihin ey büyük kasırgası geliyor ve burada
gördüğünüz o muhteşem dua
sayesinde eyalete zarar vermeden geçip gidiyor.
Fethullah, duasının
böylesine etkili olacağını keşke bilseydi, keşke New York için de bir dua yazıp meteoroloji biliminin tüm
bilimsel tahmin ve
öngörülerini altüst etseydi!
Günün birinde Türkiye’ye
dönmeye yüreği yeterse, belki bizim için de dua eder, bütün doğal afetleri sıfırlamayı başarır!
Hatta birkaç duası ile
Suriye’deki Esad’ı bile devirir! Baksanıza, koskoca bir eyaleti duaları sayesinde kasırgadan
koruduğu resmen açıklanıyor.
Fethullah bu, her işi
başarır!
ABD, Fethullah’ın değerini bilsin yani!
Pensilvanya seninle gurur duyuyor!
ABD’nin doğusundaki eyaletlerde korkunç bir kasırga yaşandı. Vurdu geçti, ortalığı mahvetti. Orası Türkiye değil ki elektrik kesintilerine insanlar alışık olsun!.. Sekiz milyon kişi elektriksiz kaldı, evler yıkıldı, ağaçlar söküldü, ortalığı seller bastı, yaşam durdu, insanlar öldü ve kasırga geçti.
Maddi ve manevi hasar çok büyük.
Sandy Kasırgası özellikle New York ve çevresini vurdu.
Pensilvanya, New York’a komşu bir eyalet… Ve Türkiye’ye dönemeyen Fethullah orada ikamet buyurmakta!
Peki ama kasırganın Pensilvanya’daki etkisi ne oldu? Pensilvanya’nın bu işi ucuz atlattığını Fethullah’ın internet sitesinden öğrendik. Yapılan resmi açıklamanın başlığı aynen şöyle:
“146. Nağme. Sandy Kasırgası ve dua sığınağı.”
Şimdi bu dua sığınağının nasıl olduğunu açıklamadan okuyalım:
“Sevgili arkadaşlar öncelikle duyarlılığınız, dostluğunuz, nezaketiniz, geçmiş olsun mesajlarınız ve dualarınız için çok teşekkür ederiz.
Sandy Kasırgası buradan da (Pensilvanya’dan) geçti.
Yetkililer bizim bulunduğumuz yerde ve Pensilvanya genelinde de çok yıkım bekliyorlardı ama elhamdülillah korkulan olmadı.
Muhterem Hocamız Ayet-ül Kürsü’yi başa koyarak bir dua yazdı. O metni hemen her taraftaki tanıdıklarımıza gönderdik. Duanın kopyalarını çoğaltıp evlerimizin kapılarına ve bulunduğumuz mekanların sınırı olan ağaçlara astık. Ayrıca yine Hocaefendinin ikaz ve irşadıyla (uyarısı ve doğru yolu göstermesiyle) hacet namazları kılıp ilahi hıfza vesile saydığımız niyazlara (dualara) sarıldık. Cenab-ı Allah’a sonsuz hamd-ü sena (şükürler) olsun ki, birkaç ağaç devrilmesinden başka bizde ve tanıdıklarımızda hasar meydana gelmedi. Kıymetli Hocamız akşam çay faslında bu meseleye de değindi.
Bu “Nağmede” muhterem Hocaefendinin yazdığı duanın metnini ve yaptığı o açıklamayı bulacaksınız.”
* * *
Bu açıklamadan anlaşılıyor ki, New York’un hemen bitişiğindeki Pensilvanya eyaleti, o korkunç kasırgadan kurtulmasını Fethullah’ın bu dualarına borçludur! Obama bunu unutmamalı, Fethullah’ın heykelini en kısa zamanda uygun bir yere diktirmelidir! Boru değil bu, tarihin ey büyük kasırgası geliyor ve burada gördüğünüz o muhteşem dua sayesinde eyalete zarar vermeden geçip gidiyor.
Fethullah, duasının böylesine etkili olacağını keşke bilseydi, keşke New York için de bir dua yazıp meteoroloji biliminin tüm bilimsel tahmin ve öngörülerini altüst etseydi!
Günün birinde Türkiye’ye dönmeye yüreği yeterse, belki bizim için de dua eder, bütün doğal afetleri sıfırlamayı başarır! Hatta birkaç duası ile Suriye’deki Esad’ı bile devirir! Baksanıza, koskoca bir eyaleti duaları sayesinde kasırgadan koruduğu resmen açıklanıyor.
Fethullah bu, her işi başarır!
ABD, Fethullah’ın değerini bilsin yani!
 


Hiç yorum yok:

İzleyiciler

Blog Arşivi