9 Ocak 2012 Pazartesi

529/YANGINI KARŞI YANGINLA SÖNDÜRMEK!

                                                                
OSMAN TÜRKOĞUZ
         osmanturkoguz@gmail.com
         İzmir;07 Ocak 2012.

                   YANGINI KARŞI YANGINLA SÖNDÜRMEK!
                            Korkuyu yeni korkularla büyütmek!
                            Lekeleri yeni lekelerle pekiştirmek.
                   Kahramanlarımızla Vatan Hainlerimize yer değiştirtmek.
                   “Dâhili ve Harici Bedhahları “birleştirmek!”
                   Ulustan ümmet toplumuna ve Araplaşmaya geçmek!”
                                                                         OSTÜZÜ.
“Savaş, politikanın başka araçlarla devamıdır!”Tümgeneral Karl von Clasauwict,
“Politika da Askerin elinden silahlarını alarak, lafla savaşı kazanmaya çalışmak yanılgısıdır!”Ostüzü.
         Manavgat Orman İşletme Müdürlüğüne Amerika’da ormancılık kursu görmüş bir arkadaşın atanmıştı. Manavgat’ın güneyinde denizle Manavgat arasında; kumulların ilerlemesini engellemek için Romalılar tarafından oluşturulmuş bir çam ormanı vardı. Bu ormana torbalı orman tırtılları tebelleş olmuş, çamların yapraklarını yemeye başlamışlardı. Orman İşletme Müdürü arkadaşımız, bilimsel olarak bu tırtıllarla mücadeleye başlamıştı. Hastalıklı ve sağlam çam ağaçlarına tırtılları yiyen tırtıl yamyamı tırtıllar koymuştu. Bir de ne görelim, her iki tırtıl birleşerek ormanı cascavlak bir hale koymuşlardı. Hemen klasik mücadeleye girişilerek tırtılların kökleri kurutulmuştu.
         Beşkonak Bucağı ormanları çok ünlüydü. Yaşar Kemal,1954 senesinde;”Yanan Ormanlarda Elli Gün” adı altında bir yazı dizisini Cumhuriyet gazetesinde yayımlamıştı.1963’te bu yanan ormanları içim yanarak dolaşmıştım.40-50 metre boyunda yanmış çam kütükleri yerlere serilmiş haldeydiler. Buralarda çokça yangınlar çıkarsı. Yangın söndürme ekiplerinin listeleri İlçe Jandarma bölük Komutanlığında da vardı. Bu yangın söndürme mükelleflerinin kumanyası ve sigarası Orman İşletme Müdürlüğünce verilirdi. Bir akşam çıkan orman yangınına gitmemek için Manavgatlı mükellefler sabaha kadar yangın namazı kılmışlardı. Böyle bir yangını da bilimsel metotlarla söndürme denemesine kalkışılmıştı. Yangına karşı ters yönden yeni bir orman yangını başlatılmıştı. Rüzgârın yönü değişince de iki yangın birleşerek koskoca ormanı yakmıştı. Neden bunları anlatıyorum, aklıma Ülkemizdeki terör olaylarını bitirmek için aynı metotlar kullanıldığında, terör iki misline çıkmaktaydı.
         Bir zamanlar A.Öcalan’ın da karşı pozisyonda kullanıldığı iddia edilmişti, kanıt olarak ta Diyarbakır Mit Bölge Müdür Yardımcısının kızı Kesire adlı birisi ile O zaman sayın olmayan A.öçalanın evliliği gösterilmişti. İşler ters yönde gelişmişti. Sonra; Mesut Barzani’ye ve Celal Talabani’ye kırmızı pasaportlar verilmiş, Mesut Barzani’nin bölgesinde de yüzlerce karakol yapılmıştı. Irak Devlet Başkanlığına getirilen Celali Talabani:”Türklere bir kedi bile vermem’”Buyurmuştu. Her zaman kurtlar birleşerek Türk ormanlarını yok edecekler değil ya! Bu sefer de Kürtler birleşerek Türk Gençlik fidanlığını yok etmeye yönelmişlerdi. Politikacılar ne mi yapıyorlar? Hiçç! İşleri başlarından aşkın;açlıktan et yiyemeyen Milletvekillerinin maaşlarını arttırmak için türlü politik numaralar yapıyorlar ve dahi Hasdal ve Silivri’de Üsera toplama  kamplarını ha bire genişletiyorlar.

Hiç yorum yok:

İzleyiciler

Blog Arşivi