11 Ağustos 2011 Perşembe

423-İHANET GENLERDE SAKLIDIR!

                                                                   
OSMANTÜRKOĞUZ
         osmanturkoguz@hotmail.com
         Çeşmealtı;11 Ağustos 2011.

                   İHANET GENLERDE SAKLIDIR!
         Bizim kavakların başına tüneyen kargaların ağaçların tepesine sıçtıklarını hep gözlemlemişimdir. Aradan seneler geçti; karga nesilleri hepten değişti. Ama, geliniz ve görünüz ki yeni nesil kargalar da ağaçların tepesine sıçmaktadırlar. O zaman anladım ki,bu gelenek pislik yemenin vermiş olduğu bir alışkanlıktır!
         Profesör ve Doktor unvanlı bir Akademisyen de,23 Ekim 2010 tarihinde, Sabancı Üniversitesindeki bazı öğrencileri ve Velilerini aydınlatmak için tarihimizin kahramanlık zirvesinin tepesine çıkmış.”Yarbay Mustafa”,”5-10 kişiyi bile yönetemezmiş!”Sonradan kıvırtarak, bu kanının Enver Paşa’ya ait olduğu yalanına sığınmıştır.Kurmay Yarbay Mustafa Kemal’i ,Maydos’taki yalınız adı ve numarası olan Tümenin Komutanlığına bu Enver Paşa atamamış mıydı?
         Çanakkale Muharebelerinin en bunalımlı gecesinde, tüm cephenin komutanlığını Erkânıharp Kaymakamı Mustafa Kemal’e bırakmamışlar mıydı?
         Mirliva Mustafa Kemal’i, önce Doğu cephesine, sonra da Güney cephesine ve dahi Yıldırım Orduları grup Komutanlığına bu Enver Paşa atamamış mıydı?
         Çanakkale’deki başarıları nedeniyle Mustafa Kemal’in terfi ettirilmesini emreden Sadrazam Talat Paşa’ya bu Enver Paşa ne demişti:
         “Mustafa Kemal’in terfi emri cebimde. Siz onu bilemezsiniz. O verilen rütbelere doymaz. Sadrazamlık verseniz, Padişahlığı da ister! Bunu duyan Miralay Mustafa Kemal, gülerek:
         “Ben, Enver’in bu kadar zeki olduğunu bilmezdim!”Dememiş miydi!
         Kaşında üç Beyaz kıl nedeniyle, kendisini Napolyonla bir tutan Bu Enver Bey, Allahuekber dağlarında; Arabistandan getirtmiş olduğu, yazlık elbiseli ve kışlık donanımdan yoksun 90.000 Türk Askerini dondurarak öldürmemiş miydi? Bendeniz de çok mu safım! Kargalar İnsan dilinden anlamazlar!
      

Hiç yorum yok:

İzleyiciler

Blog Arşivi